Týden knihoven

Týden knihoven, který proběhne od 7. do 13. října 2024, je největší společnou událostí českých knihoven. Letošní motto “Životem s knihou” zdůrazňuje význam čtení a knih v každodenním životě. Knihovny po celé republice připravují různé akce, které mají za cíl propagovat čtení a přilákat nové čtenáře. Součástí programu budou besedy, workshopy a další aktivity zaměřené na všechny věkové skupiny. Přijďte se zapojit a objevte kouzlo vaší knihovny.

Pondělí 7.10. – 11.10.

Čtenářská amnestie

Jestliže v týdnu knihoven vrátíte v pořádku všechny knihy, časopisy, audioknihy a CD, promineme vám na požádání všechny sankční poplatky za upomínky.

Dejme knihám druhou šanci 7.10-31.11.

Rozhodli jsme dát vyřazeným knihám druhou šanci. Nabízíme je k prodeji za symbolických 5 Kč za kus. Tato iniciativa má za cíl nejen uvolnit místo v našich skladech, ale také umožnit čtenářům získat zajímavé tituly za velmi nízkou cenu. Knihy tak mohou udělat radost novým majitelům. Přijďte si vybrat a podpořte tak udržitelnost a recyklaci.

Úterý 8.10.

Tradiční čínská medicína – od Žlutého císaře až do současnosti

Klubová scéna M-klubu od 15 hodin

Přednášející: Pavel Heger

Přednáška se bude týkat historie a vývoje Tradiční čínské medicíny od Žlutého císaře až do současnosti. Teorie pěti prvků, orgánů cang /fu, krve a čchi. Dále probereme energetické orgánové dráhy (akupunkturní dráhy) a některé body, kterou jsou vhodné k samoléčení a taktéž základy zdravého stravování podle TCM.

Vstupné 100 Kč

Středa 9.10.

Den otevřených dveří aneb Poznejte knihovnu z druhé strany.

Komentované prohlídky se konají v 10.00 a 15.00

V tento jedinečný den vás provedeme celým zákulisím knihovny. Uvidíte kompletní proces knihovnické práce a nahlédnete i za běžně uzavřené dveře knihovny.

Čtvrtek 10.10. v 16,00

Validace – metoda v péči o lidi s různým stupněm demence přednáška

Marie Klíglová – přednáška

Městská knihovna Vysoké Mýto

Srdečně vás zveme na přednášku o validační terapii, kterou vyvinula Naomi Feil. Validační terapie je jedním z prvních specifických přístupů k péči o nemocné s demencí. Naomi Feil, narozená v roce 1932 v Mnichově, strávila celý život mezi starými lidmi a vyvinula tento přístup na základě svých bohatých zkušeností.

Přednáška se zaměří na principy validační terapie, které staví na empatii, respektu a uznání pocitů nemocných. Dozvíte se o teoretických základech i praktických zkušenostech.

Přijďte se dozvědět více o tomto důležitém přístupu k péči o nemocné s demencí a získejte cenné informace, které můžete využít ve své praxi nebo péči o blízké.

Čtvrtek 10.10.

Dobře naladěné divadlo:  Jak si Cizopaska s Bacilkou už ani neškrtly

Zábavně-vzdělávací autorský příběh, který je plný příkladů a poučení, jak pečovat o své tělo a zdraví, aby se vás už nikdy žádný bacil nezmocnil.

Sourozenci Verunka a Vítek mají před sebou normální školní den. Ale už od rána na ně na každém rohu číhají dvě potvůrky: Cizopaska a Bacilka. Jak je možné, že Verunce se obě vyhýbají, ale Vítek to pokaždé schytá?

Dopolední představení pro přihlášené mateřské školy.

Pátek  11.10.

Knihovna na zkoušku

Nejste rozhodnuti, zda se přihlásit do knihovny? V tento den nabízíme registraci zdarma do 31. 12.