Nový pomocník v Městské knihovně

Nestíháte knihu vrátit v otvírací době? Platíte tak zbytečně upomínky?

Městská knihovna stále zlepšuje své služby a nyní vychází vstříc vám všem, kteří vzhledem ke svým povinnostem uvítáte možnost vrátit knihy i mimo otvírací dobu.

Za finanční podpory společnosti Iveco Czech Republic, a.s. byl u vchodu do Městské knihovny instalován box určený k vracení knih a časopisů, který je pro vás přístupný 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Vrácené knihy budou z vašeho čtenářského konta odepsány hned následující pracovní den.

Věříme, že náš nový pomocník vám usnadní komunikaci s knihovnou a vracení knih teď pro vás bude jednodušší, příjemnější a bez stresu.

Zaujala vás naše nová služba? Chystáte se ji využít? Pak se, prosím, seznamte s kompletními pravidly:

• Box slouží k vracení knihovních jednotek (knih, časopisů) mimo provozní dobu knihovny.

• Funkce boxu je založena na důvěře mezi knihovníkem a uživatelem. Uživatel po načtení vrácených knih obdrží potvrzení e-mailem (za předpokladu, že při registraci uvedl e-mailovou adresu).

• Knihovna vyzvednuté knihovní jednotky odepíše ze čtenářského konta následující pracovní den.

• Do boxu vhazujte pouze knihy a časopisy (hřbetem napřed), ne CD.

• Jsou-li při vracení knihovních jednotek vygenerovány sankční poplatky, zůstávají načteny ve čtenářském kontě a čtenář je uhradí při osobní návštěvě knihovny.

• Knihovní jednotky, které byly proti stavu při půjčování jakýmkoli způsoben poškozeny, knihovna ze čtenářského konta neodepíše.

• Výpůjční lhůta u zbývajících nevrácených dokumentů se automaticky neprodlužuje.

• Čtenář si může provedenou transakci ověřit on-line prostřednictvím čtenářského konta nebo se může informovat telefonicky či e-mailem.

• Knihy zapůjčené prostřednictvím Meziknihovní výpůjční služby se vracejí pouze při osobní návštěvě knihovny.

• Prosíme, nevhazujte do boxu čtenářské půkazky či jiné předměty, než výše uvedené.

Provozní doba - letní prázdniny

Oddělení pro dospělé

Pondělí  9:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Úterý  8:00 - 15:30 -