Marta Kučíková: Italské příběhy

Přednáška z cyklu Univerzita volného času.

Marta Kučíková, jak sama uvádí, se spíše než spisovatelka cítí jako zapisovatelka a pozorovatelka dění okolo sebe. Příběhy, které píše, nejsou tzv. vycucané z prstu, ale píše i o tom, co sama zažívá a vidí. Třeba že stárnutí s sebou nenese jen nemoci, ale zejména i humor, vlídnost a lásku. Itálie ji nenaučila více milovat pizzu a špagety, ale více milovat ty postarší italské šťabajzny a postarší frajery, čili ty úžasné, životem kypící osmdesátníky a výše… Společně jste nakoukli pod italskou pokličku – jaké je to s autoritami v Itálii, jaký mají vztah k cizincům, co je nejdůležitější součástí jejich životosprávy, nebo  proč si za všech okolností udržují tělesnou kondici? Během povídání proběhlo také krátké autorské čtení, které naladilo na italskou atmosféru.

26.10. v 15 hodin na Klubové scéně M-klubu

Oddělení pro dospělé čtenáře, Meziknihovní výpůjční služby, vedoucí knihovny

Bc. Petra Příhodová

Oddělení pro dospělé čtenáře, výpůjční služby, zvuková knihovna, katalogizace