V knihovně se představila spisovatelka Ladislava Chateau

9.3. v 18,00 oddělení pro dospělé čtenáře.

Ladislava Chateau je česko – francouzská spisovatelka, překladatelka a scénáristka, žijící střídavě v Praze a v Paříži. Do Městské knihovny zavítá s knihou Colette, má drahá, vy víte, co máte udělat…
Kniha je dobový dokument, esejistický román, je portrétem významné badatelky Pasteurova ústavu Colette Jéramec a jejího prvního manžela, známého a kontroverzního spisovatele Pierra Drieu La Rochelle (mj. překládaného i do češtiny). Je také určitým pokračováním knihy Vlak do Výmaru, který se zabývá historií výmarských literárních kongresů pořádaných pod záštitou Josepha Goebbelse, kam pilně dojížděli zástupci z okupovaných i neutrálních zemí. Francouzské delegace však patřily k nejpočetnějším, Pierre Drieu La Rochelle nechyběl nikdy. Kniha otevírá otázku, jak mohli tvůrci humanistických románů a dramat propadnout zrůdné ideologii.
Colettin životní příběh napsala Ladislava Chateau velice sugestivně díky pečlivé přípravě i díky svému vypravěčskému umění. Píše o ženě, která zůstávala ve stínu Pierra, svého prvního manžela a později přítele. Popisuje vztah dvou odlišných osobností poznamenaných dobou, osobností, které se nedovedly nikdy natrvalo opustit, ale také Pierrovu panovačnost a Colettinu obětavost, empatii a v neposlední řadě praktičnost.
Ladislava Chateau vystoupila s přednáškami ke svým knihám mimo jiné na Českém rozhlase Vltava, ve francouzském vysílání i v řadě významných kulturních istitucí.  Jsme proto velmi rádi, že jsme ji mohli přivítat i u nás v knihovně a zprostředkovat toto zajímavé téma i našich čtenářům.

Provozní doba - letní prázdniny

Oddělení pro dospělé

Pondělí  9:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Úterý  7:00 - 14:30 -